Hans Zimmer Tour 2016

  1. Home
  2. /
  3. Udalosti
  4. /
  5. Hans Zimmer Tour 2016

Hans Zimmer Tour 2016

Posted in : Udalosti on by : Lucky Comments:

Nemecký hudobný skladateľ Hans Zimmer, ktorý patrí medzi najväčšie žijúce osobnosti filmovej hudby, sa 5. mája predstavil v Bratislave. Koncert na štadióne Ondreja Nepelu bol súčasťou vôbec prvého európskeho turné Hansa Zimmera. 58-ročný rodák z Frankfurtu, ktorý so svojou rodinou žije v Los Angeles, odohrá celkovo 19 koncertov v jedenástich krajinách.

Presne v čase 19:10 vystúpil ako prvý na pódium hlavný aktér celého večera. Po búrlivom potlesku privítal návštevníkov slovami: „Dobrý večer Bratislava, ďakujem“.

Hans Zimmer predviedol v Bratislave neskutočnú trojhodinovú šou plnú emotivných momentov, pri ktorých mi celú dobu stáli chlpy na rukách. Zažiť Hansa Zimmera naživo je pre fanúšikov filmovej hudby niečo perfektné. Epický príbeh Zimmera sa proste nedá slovami popísať, to sa musí zažiť naživo.

Celý koncert sa skladal z dvoch častí. Kým prvá časť patrila k asi tým známejším filmovým melódiám, druhá časť bola diametrálne odlišná. Druhá časť bola totálne drsná, dala by sa prirovnať ku koncertu rockovej kapely. Hans Zimmer musí byť vnútri tvrdý rocker. Predviedol to aj na pódiu.

Celý koncert nebol len o hudbe. Hans Zimmer medzi skladbami odkryl aj pozadie tvorby niektorých pesničiek, dokonca porozprával aj niekoľko príbehov z tvorby.

Hans Zimmer (Hans Florian Zimmer, nar. 12. 9. 1957) je autorom hudby k viac ako stovke filmov, medzi ktorými sú napríklad Rain Man (1988), Leví kráľ (1994), Tenká červená čiara (1998), Gladiátor (2000), Pearl Harbor (2001), Čierny jastrab zostrelený (2001), Kruh (2002), Da Vinciho kód (2006), Počiatok (2010), Muž z ocele (2013), 12 rokov otrokom (2013), Interstellar (2014), Chappie (2015) či Dáma v zlatom (2015). Vytvoril tiež hudbu k viacerým filmom zo sérií Batman, Piráti Karibiku, Kung Fu Panda, Madagaskar alebo Sherlock Holmes.

Za Levieho kráľa získal v roku 1995 Oscara v kategórii Najlepšia pôvodná filmová hudba. Na konte má aj ďalších deväť nominácií na ceny americkej Akadémie filmových umení a vied a získal tiež štyri ceny Grammy. Vo svojej videopozvánke na turné však zostáva skromný, keď hovorí, že môže napísať akékoľvek množstvo hudby, no bez hráčov orchestra by bolo ticho.

Nazrite do sveta Hansa Zimmera v dokumentárnom filme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *