Rok 2015 a ja

  1. Home
  2. /
  3. Osobné
  4. /
  5. Rok 2015 a ja

Rok 2015 a ja

Posted in : Osobné on by : Lucky Comments: 560

Máme tu koniec roka. Tento rok bol pre mňa ako na hojdačke — raz hore, raz dole. Bol to ťažký rok, fyzicky aj psychicky, ale aj tak ďakujem všetkým, ktorí mi pomohli. Ďakujem všetkým priateľom a známym za spoločné chvíle. V roku 2015 ma čaká veľká výzva, tak pevne verím, že takto za rok budem hodnotiť rok 2015 pozitívne.
Všetkým Vám prajem veľa zdravia, lebo je to najdôležitejšie, čo človek má, veľa lásky, lebo je to najcennejšie čo môže človek darovať aj získať. Prajem Vám veľa síl, aby ste sa nebáli urobiť ten správny krok k lepšiemu, tiež aj veľa odhodlania, aby ste sa nebáli prijímať výzvy. Všetkým prajem, aby ste si dokázali zorganizovať čas, aby ste ho mohli stráviť s ľudmi, ktorí vás majú naozaj radi.

Presne týmto statusom som zhodnotil a ukončil rok 2014. Vtedy som vôbec nevedel, čo ma čaká v roku 2015. Vedel som len jedno, bude to náročný rok. Keď sa spätne obzriem za rokom 2015, môžem len povedať, bola to parádna jazda.

Na začiatku roka som si uvedomil, že len ja môžem zmeniť svoj život, len moje činy ma dokážu dostať ďalej, len ja mám vo svojich rukách svoju budúcnosť. Rozhodol som sa, že sa budem venovať predovšetkým sebe. Možno to bude vyzerať egoisticky, možno si niekto bude myslieť, že som namyslený alebo niečo iné…. kľudne, viac menej mi to je jedno. Tento rok som sa zameral na zlepšovanie samého seba. Spoznával som sám seba, a naučil som sa so sebou pracovať. Jednoducho povedané zahodil som za hlavu všetky problémy sveta. Viem, že sa niečo vo svete deje, ale absolútne ma to netrápi. Neriešim emigrantov, neriešim politiku, teroristov, počasie ani ostatných ľudí. Je mi to jedno. Lebo viem, že ja to neovplyvním ani nezmením. Jediné čo môžem zmeniť som ja. A tak som sa venoval sebe, a musím vám povedať, je to úplne skvelé.

summer2015

summer2015

V prvom rade som si uvedomil, že ľudom, ktorí potrebujú moju pomoc, pomôžem im. Som rád, že aj vďaka skvelej kamarátke sme pomohli deťom z detskej nemocnice v Brne. Aj pár malých drobností, ktoré sme nepotrebovali a darovali ich, dokázali vyčariť úsmev na tvárach detí, ktoré majú iné problémy ako my. V živote stačí málo. Stačí, keď budete rozdávať trochu lásky, trochu úsmevu a dostanete hneď dvojnásobnú porciu všetkého darovaného. Karma existuje. Všetko sa vám časom vráti. Čo darujete, aj čo si požičiate.

Mesiace plynuli a rok 2015 sa posúval ďalej. V tomto roku sa mi podarilo niečo doteraz nezvyčajné. Spoznal som asi 100 nových ľudí z celej Európy. Celé to začalo príchodom leta. Cez leto som precestoval asi 5000 kilometrov, navštívil 3 nové štáty a zažil niečo skvelé, mám kopec zážitkov. Síce som aj cez leto musel pracovať na festivale, chodiť do školy, ale aj tak som si ho užil a venoval som sa tomu, čo ma baví a napĺňa. A dokonca som oslávil Silvestra už v auguste na festivale ohňostrojov. Často počúvam od ľudí, ako nemajú na nič čas, chceli by cestovať, zabávať sa, spoznávať svet…. škoda, že len mrhajú svoj drahocenný čas zbytočnosťami. Stačí si povedať dosť. Teraz urobím zmenu, nebudem sa zaoberať tým, čo mi nič do života neprinesie. Sedenie celé dni na Facebooku, sledovanie sociálnych sietí, kontrola mobilného telefónu každé dve minúty vám do života neprinesie nič nové. Nebuďme otrokmi moderných technológií, zorganizujme si čas, tak aby sme stihli všetko, čo chceme v živote stihnúť.

ohnostroj pyromagic 2015

pyromagic 2015

V septembri na mňa čakal ten deň D, na ktorom sme pracovali takmer celý rok. Bola to pre mňa obrovská výzva, ktorá ma posunula v živote ďalej. Som rád, že som mohol byť súčasťou skvelej organizácie plnej úžasných ľudí. Viac o mojej životnej skúsenosti sa dočítate v článku Festival mi zmenil život.

Do môjho života sa v tomto roku priplietlo veľa ľudí. Nové známosti, kamaráti, dokonca spriaznená duša sa mi dostala do srdca. Aj keď nie vždy tie vzťahy fungujú správne, som rád, že aj tento rok pri mne stáli tie správne osoby. Ďakujem všetkým priateľom a známym, ktorý mi v tomto roku pomohli, podporili ma, posunuli ma ďalej. Patrí Vám obrovské ĎAKUJEM.

 Ďakujem aj pánu Bohu, za to, že teraz tu môžem sedieť a hodnotiť tento rok pozitívne.

Na záver by som chcel všetkým popriať hlavne veľa zdravia. To je najdôležitejšie v živote.  Netrápte sa problémami iných, neriešte hlúposti. Ak chcete niečo zmeniť, tak zmeňte seba. Nikdy nehovorte, že sa to nedá, všetko sa dá, len treba chcieť a vedieť ako.

Týmto článkom som sa nechcel pochváliť, aký som mal skvelý rok, ale chcel som poukázať na to, že rok 2016 je len vo vašich rukách.

560 thoughts on Rok 2015 a ja

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *